Günün Sözü

Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir Mevlana
 
Bu Kazıların Sonu: Demokrasi PDF Yazdır E-posta
Salı, 14 Temmuz 2009 10:03

Ergenekon soruşturma kapsamında, Başkent Ankara’nın bazı bölgelerinde kazı çalışmaları yapılıyor ve bu aşamada bazı kişiler gözaltına alınıyor.

 

Bir kıyamettir kopuyor; bunlar hadlerini aşıyor, sıra kazıya mı geldi? Onlar ülkenin seçkin zatları, böyle şey mi olur! O silahlar kimin, kim koydu, devletin içinden mi, dışından mı? Terör örgütüymüş nerede bu terör? Bu bir hukuk değil, siyaset davası

Anlayacağımız bazı kişileri fenalık bastı; bazı kişilerin ise etekleri tutuştu…

 

 

Erdoğan’ın dediği gibi : “Abdestinden şüphesi olmayanın namazından korkusu olmasın!”

Efendim, bunda korkulacak ne var? Ortada bir suç varsa hukuk işleyecek ve adalet yerini bulacak…

 

Ama birilerinin korkusu, bu adalet bizim parmağı da keser mi diye ise; korkunun ecele faydası yoktur.

Artık bazı kişilerin de dokunulmazlığı kalkacaktır.

Dokunulmazlıklar kalksın diyen Baykal, Ergenekon’un avukatlığı konusunda istikrarlı devam ediyor.  Efendim alın işte dokunulmazlıklar kalkıyor, bir bir dokunuyorlar; suç işleyip de üstüne sünger çeken, ne de olsa ben generalim paşayım diyen kişilere de dokunuyorlar.

Baykal da bunu istemiyor muydu(!)?   Geçmişteki istediği bu değil miydi?

Değişen ne oldu?

 

Aslında Baykal sürekli partisini, düşüncelerini yeniliyor, geliştiriyor: Nasrettin Hoca’nın ya tutarsa misali uğraşıyor.

Gelin görün ki, Baykal’ın inandığı hakikatler de değişiyor. Baykal; “ Bunlar panik içinde derken bizi suçluyor. Ama biz kendimizden eminiz. Bu yüzden CHP'yi suçlamak Başbakan Erdoğan'ı aşar. Başbakan CHP'ye bulaşamıyorsa bu gücünün yetmeyeceğini bildiğindendir. Bu bir siyasi davadır. Talimatı başbakan veriyor. Ergenekon'un 11. dalgası gelecek diyorlar. Gelsin. Artık Ergenekon'un iç yüzü anlaşılmıştır, inanırlığı kalmamıştır."

 

Baykal burada, bize dokunamazsınız, bizim dokunulmazlığımız var, biz Atatürk’ün partisiyiz bize dokunursanız yanarsınız, demek istiyor.

Baykal’ın bu panikliği bırakıp, Ergenekon Avukatlığından istifa etmesi ve gerçeklerin gün yüzüne çıkması için hukukla birlikte olması gerekir.

 

Zira bu bir hukuk mücadelesi, demokrasi mücadelesi…

Ergenekon’la artık bazı engeller aşıldı, dokunulmazlıklar kalktı. Bundan önceki yıllarda paşalar generaller eleştiriliyor diye gazete kapatılıp yazarlara cezalar verilirken şimdi paşalar generaller sorgulanıyor.

 

Bu büyük bir oluşumdur.

Velhasıl; Ergenekon, bu kazılar boşuna değil demokrasiye giden yol bunlar…

 

 

 
© mervebulut.com.tr 2009 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
E-mail: info@mervebulut.com.tr Web Tasarımı : Teknet Tasarım
  • Toplam Ziyaret : 40989    • Bugün Ziyaret :139       • IP Adresiniz | 54.158.208.189