Günün Sözü

Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir Mevlana
 
Adnan Oktar (Harun Yahya) 'dan Bazı İddialar PDF Yazdır E-posta
Salı, 14 Temmuz 2009 10:23

Ramazan ayının son günlerinde iftar yemeği veren Adnan Oktar, Abdullah Gül’ün Ermenistan ziyaretini ve Ergenekon olayını değerlendirdi. Çok sayıda yabancı konuğun da bulunduğu iftar yemeğinde Adnan Oktar,   Franco Ferre marka t-short ve beyaz takımıyla dikkatleri kendine çekiyordu.

Adnan Oktar: “Yeniden o güzel günlere dönmek istiyorum. Onlarla kucaklaşmak, kardeşliğimizi pekiştirmek hatta aradaki sınırı kaldırmak… İslam birliği içerisinde onlarında yer almasını çok arzu ediyoruz inşallah çok hayırlı ve güzel bir girişimdir cumhurbaşkanının girişimi. Bu girişimler devam eder inşallah. Tam bir desteğe, tam bir dostluğa, muhabbet, kardeşliğe dönüşür. Soykırım iddiaları, toprak talebi iddiaları son derece yersiz ve gereksiz, tamamen eskilerde kalmış düşüncelerdir. Ticarette, sanatta bilimde kültürde her bir şeyde işbirliğinde olalım".

Ergenekon hakkında konuşan Adnan Oktar konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye cumhuriyeti devletinin güçlenmesi için sıhhati ve sağlığı için güzel bir operasyondur bu. Türk İslam birliğine gidişatta Türkiye, Türk İslam birliğine üye olacaktır inşallah. O yönde ilerliyor, bayramlığını giyiniyor, Türkiye üzerini başını temizliyor, üzerindeki lekeleri gideriyor. Türk milletinin beyninde bir urdu Ergenekon. Bu alınmıştır, geniş çapta alınmıştır ve devam ediyor. Fakat ben böyle insanların ezilmesini mağdur edilmesi anlamında almıyorum. Sadece bu habis görüntünün bir an önce durdurulması taraftarıyım ve güzel bir operasyonla durdurulmuştur. Binlerce insanımızı faili meçhul operasyonla öldüren cinayet bir örgüttür. Büyük kapsamlı bir cinayet örgütüdür, tanınmış bir örgüttür. Başbakanlarımızı, bakanlarımızı, milletvekillerimizi, gazetecilerimizi, bilim adamlarımızı öldürmüştür bu örgüt. Bu cinayetler artık durmuştur, duracaktır.

Müthiş, güzel bir şey bu. Çok çok güzel bir gelişme bu. Yani derin devlet oldukları, asıl ismi yani: Kominist derin devlet örgütlenmesi. Ergenekon yeni konan ismidir buna. 100 yıldan beri aşağı yukarı, ittihat ve terakkiden beri muntazam cinayetler işleyerek milletine zaten kendini tanıtmış bir örgüttür. Yani meçhul bir örgüt değildir. Sürekli kan dökerek ilerlemiştir. Başbakanlarımızı öldürtmüştür, bakanlarımızı öldürtmüştür ve bombalama faaliyetlerinde bulunmuştur. Şuan bunlar durma noktasına gelmiştir ve duracaktır. Buna karşı olmak demek bu örgüt devam etsin demek, bunlar da devam etsin demek, bunların devam etmesini istemek anlamına gelir. Tabîi ki bizim de bu örgütten mağduriyetimiz oldu. Ergenekon örgütü mağduriyetimiz oldu. Bize yapılanları herkes bilir, yani akla hayale gelmeyecek şeyler…   Mesela emniyette, devletin emniyetinin içinde yiyeceğimizin içerisine kokain karıştırdılar. Bu Ergenekon örgütünün, derin devletin işidir. Devletten bunu kimse yapamaz, cesarette edemez, organize de edemez. Ancak bu kapsamlı ve organize bir hareketin ürünü olabilir. Bu sadece bir tanesiydi. Tabii ki eğer böyle bir suç işlediyse hem günahtır hem ayıptır hem çirkindir. Çünkü bu çok yanlıştır. Yapan kişilerde mutlaka cezasını çekmesi gerekir ve sadece ilgili kişileri ilgilendirir bu: Yani Türkiye’de neredeyse yarı yarıya oy almış bir partinin bütün taraftarlarını ilgilendirir. Dolayısıyla oy düşüşüne sebep olacak bir partiyi yıpratacak bir şey değil, bu benim görüşüm fakat yapan kimse gayri ahlaki bir davranışta bulunmuştur.   MHP’yi destekliyorum, BBP’yi   de destekliyorum, AKP’yi de destekliyorum. Öyle bir düşüncem var, sadet partisini destekliyorum: Yani bütün sağı destekliyorum. Soldan da dürüst olduğu, samimi bulduğum herkesi desteklerim. Mesela Deniz Baykal’ın ben, dindar olduğuna, milliyetçi olduğuna samimi kanaatim geldi. Üslubundan tavrından saygın bir insan olduğuna inanıyorum, şahsını destekliyorum".

 
 
© mervebulut.com.tr 2009 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
E-mail: info@mervebulut.com.tr Web Tasarımı : Teknet Tasarım
  • Toplam Ziyaret : 40989    • Bugün Ziyaret :137       • IP Adresiniz | 54.158.208.189