Günün Sözü

Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir Mevlana
 
Başörtüsü sorunu çözülür mü? PDF Yazdır E-posta
Pazar, 24 Ekim 2010 18:57

Şu günlerde, kaos senaristlerinin kirli emelleri, bir zaman askıya alınmış tozlu raflardan, başörtülülerin başına yığılmaya yeniden başladı.

Ne zaman ki; bir oy sandığı primi ihtiyaç hâsıl olsa, milletin kangren olmuş yaralarına mükerreren tuz basarlar, sonra da acı çekenlere çözüm serenatları çekerler.

Kolaydır onlar için, başörtüsü meselesini kördüğüm haline getirip, çözüyormuş gibi yapmak.

Çünkü amaçları çözüm üretmek değil; orta oyunu tezgâhlayıp, cambaza bak cambaza bak yapmak.

Kaç yıl geçti hala çözüm yok!

Seçime bir yıl kala mı akıllara geldi?

Fırsatı ganimet bilenler, oy cirolarını bu milletin başörtüsü sorununa bağlayanlar da, akbabalar gibi başörtüsü sorununa üşüşüyor.

CHP ben çözerim diyerek, milletin balık hafızalı olduğuna kanaat getiriyor olsa gerek ama millet, CHP’nin anayasa mahkemesine götürdüğü başörtüsü davasını unutmuyor.

Milletimiz şunu çok iyi bilir, amiyane bir sözle “Doğuracak inek ahır aramaz”.CHP çözecek olsaydı, çoktan çözerdi, aynı şey AKP için de geçerli.Kimse kalkıp da, ben çözerim demesin!

Tek başına iktidar olan AKP çözemediyse, tek başına iktidara gelme hayalini bile yapamayan CHP ise bu sorunu hiç çözemez…

Sadece milleti avutup duruyor, bir kere çözecek insan Afganistan, Pakistan, İran modeli sunmaz!

AKP’nin, başörtüsü sorununu çözüme kavuşturma yolunda yaptığı göstermelik müzakerelerde CHP uzlaşmadı, MHP’den ise güya destek çıktı ama MHP de CHP ile aynı telden çalıyor, zaten onlar da uzlaşır gibi yapıp sonra da aba altından ret oyunu çıkarıyor.

Bunların hepsi başörtüsü meselesinde sükse yapmak isteyen oy istismarcıları.

Çözmek isteyenler bir dakika durmaz hemen yarın halleder,  yıllarca mağdurlar üzerinden nemalanmaz. Çıkarın yasayı, çok mu zor?

Eğer darbelerden korkuyorsanız bu millet sizin arkanızda, hadi çözün! O kadar Kürt açılımı, kilise açılımı yaptınız bu sefer de başörtüsü açılımı yapın…

 İşinize geldiği zaman sine-i millete dönüyorsunuz, yasa ile anayasa ile hiç çözemeyiz diyorsanız referanduma götürün…

Çözmezsiniz çünkü: Oy rantı elden gider, meydanlarda söyleyeceğiniz başka türkü kalmaz, tekerinize çomak sokulur…

HEP AYNI FİLM

Bu millet aynı filmi izlemekten bıktı da, bunlar aynı çığırtkanlığı yapmaktan, aynı oyunu sergilemekten bıkmadı!  

Yalçınkaya, “Anayasa Mahkemesinin kararlarında, yüksek öğrenim kurumlarında öğrencilerin dinsel inanca dayalı başörtüsü ile öğrenim görmelerine izin veren düzenlemelerin Anayasanın laiklik ve eşitlik ilkelerine açıkça aykırılık oluşturduğu hükme bağlandı, Danıştay'ın verdiği kararlarda da kamu kurumlarında dini inançla başörtüsü takmak suretiyle öğrenim görme ve hizmet verme hukuka-Anayasaya aykırılık oluşturur” diyerek yine ezberini bozmadı.

Bir de parti kapatma davası açardı ama bu rolünü yapamıyor artık.

Milletin sinesinden sesleniyorum, kanunları kendilerine uydurarak hukukun üstünlüğünü ihlal edenler, bırakın artık bu oyunları da, kanayan bu yaraya derman olun, bırakın da başörtülüler rahatça eğitim alsın, kamuda çalışsın, meclise girsin…

Ey liderler, başörtüsünü dilinize, parmağınıza dolamak sizin için kolay… Kolaysa hadi yüreğinize dolayın da biz de sizin yüreğiniz, kelamınız, kaleminiz olalım… 

Milli Gazete

 
© mervebulut.com.tr 2009 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
E-mail: info@mervebulut.com.tr Web Tasarımı : Teknet Tasarım
  • Toplam Ziyaret : 41493    • Bugün Ziyaret :65       • IP Adresiniz | 54.162.118.107