Günün Sözü

Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir Mevlana
 
(D)UYUYOR MUSUN EY MÜSLÜMAN! PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 28 Nisan 2014 20:42

Bilindiği üzere cunta yönetiminin hüküm sürdüğü Mısır'da yaşanan idam zulmüne, her geçen gün, yenileri ekleniyor dünyanın sessiz bakışları altında. Haklı direnişlere ket vurmak isteyen darbeciler, korku salmaya çalışıyor diğer taraftan da. Sözde, milyonlarca insanın direnişini, inancını kıracaklar, sindirecekler, boyun eğdirecekler Firavun zihniyetlere. Benim asıl dikkatimi ve tepkimi çeken, o zalimler Firavunluklarının gereğini yaparken, müslümanların asli görevlerini yapmaması! Milyonlarca insanın bu çığlıklar karşısında uyuması, sessiz kalması!  

Müslüman, her halükarda Hakk'ı savunmak durumdadır. Bizler ne yapabiliriz ki, sorusunu duyar gibiyim. Doğru, bizler devlet büyüğü değiliz, elimizden ne gelebilir ki? Bizler, dua etmek ve haklı tepkilerimizi vermenin dışında zulme çanak tutanları boykot etmekle yetinebiliyoruz. Ancak devlet büyüklerinin (!) de bizim kadar tepki vermesi, hatta sadece kınamakla yetinmesi insanı şaşırtıyor, hayretlere düşürüyor.

Hatırlayacak olursanız Abdullah Öcalan'ın idamı söz konusu olduğunda ABD, AB gibi güçler ayağa kalkmış, salvolarda bulunmaya kadar götürmüştü işi. İdamın demokrasilerde olmayacağını beyan etmiş, Türkiye'de idamın kaldırılması talimatını vermişlerdi. Bu güçler, Adnan Menderes'in idam edilmesine göz yummuşlardı. Bugün de Mısır'ın seçilmiş tek Cumhurbaşkanı Mursi'nin ayağının altına idam sehpasını koymak için ellerini ovuşturuyor vaziyetteler.

Çünkü söz konusu kendi çıkarları olduğu zaman demokrasiyi idam ediyorlar sadece. Malesef dünya öyle bir çark haline dönüştü ki, haklı ve haksızı sadece emperyalist güçler belirliyor.

İşte bu vahim durumu, tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren bir lider vardı: Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hoca. Bu düzenin perde arkasını çözmüş, bu gidişata dur demek için yola koyulmuştu. Ancak bildik şer zihniyetler 28 Şubat darbesi ile de Erbakan'ın Hak davasını idam etmek istediler. Ne var ki bunda zahiri olarak muvaffak olsalar da hak davayı yok etmeye güçleri yetmedi, O'nun görüşleri şer güçlere korku salıyordu. O görüşler kırk yıldır, Erbakan Hoca'nın birleştirmeye, kurmaya çalıştığı tüm İslam Alemi'ni aydınlatmak için yeterli.

Ancak İslam Alemi hep sustu, görmezden geldi. Dağınık olan bu İslam Alemi bir türlü birleşip zulme baş kaldıramadı. Her zulüm, İslam Ülkelerine kamçı oldu bir araya gelmeleri için ancak, her defasında tespih taneleri gibi dağıldılar. Arap Baharı adı altında çıkarılan halk isyanlarının amacı da tamamen yok etmekti İslam Ülkelerini. Anlaşılan yine o ki, bazı şer güçler, İslam Birliği'nin kurulmasını, zulümlere baş kaldırılmasını hiç bir zaman istemedi.

Şimdi yine bir zulüm var. ABD'nin kuklası Mısır'daki cuntacılar, yüzlerce kişiye idam kararı verdi, sayı sürekli artıyor. Peki İslam Ülkeleri'nin yöneticileri ne durumda, kınamakla yetiniyorlar. Ne zaman bir yaptırım uygulanacak. AB, BM gibi keyfi uygulamalara çağrıda bulunmaya bile lüzum yok. Tek çarenin İslam Birliği olduğunu tüm bu idamlar sonrası mı anlayacak İslam Alemi. Ey Müslüman, (d)uyuyor musun, yöneticini de seçecek olan, zulme karşı duracak olan da sensin. Önce kendini tanı, şuurlan ve sonra hakkına sahip çık... Haklı tepkini göster, idamlar, inancımızı da idam etmeden...

 

 

 

 

 

 
© mervebulut.com.tr 2009 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
E-mail: info@mervebulut.com.tr Web Tasarımı : Teknet Tasarım
  • Toplam Ziyaret : 41493    • Bugün Ziyaret :61       • IP Adresiniz | 54.162.118.107